Huvudstyrelsen

Styrelsen för MOMENTUM består vid alla tidpunkter av personer där minst 2/3 själva är protesanvändare. Vi vet med andra ord var skon (läs: protesen) trycker. Om du är intresserad av att följa vad huvudstyrelsen gör på sina möten eller vill se vilka stadgar styrelsen ska följa kan du enkelt granska och ladda ner protokoll från styrelsemötena längst ner på denna sida .

Ledamöter i direktionen:

Kjetil Bragstad

Kjetil Bragstad

Chef

Mobil: 486 01 974

Kjetil.bragstad@momentum.nu

Amputerad lår

Hamnen

 

Petter Thime

Petter Thime

Vice ordförande

Mobil: 900 19 095

petter.thime@momentum.nu

Amputerad lår

Rogaland

 

Morten Berg

Morten Berg

Styrelseledamot - ekonomiansvarig

Mobil: 901 63 066

morten.berg@momentum.nu

Ben amputerat

Hamnen

Mark Miller

Mark Miller

Styrelseledamot - kamratansvarig

Mobil: 928 87 660

mark.miller@momentum.nu

Dubbelben amputerat

Hamnen

Silje Bjerga Nesland

Silje Bjerga Nesland

Styrelsemedlem

Mobil: 402 41 081

silje.bjerga.nesland@momentum.nu

Knä-ex amputerat

Rogaland

Geir Bornkessel

Geir Bornkessel

Suppleant

Mobil: 971 55 878

geir.bornkessel@momentum.nu

Knä-ex amputerat

Spanien

Roar Olafsen

Roar Olafsen

Suppleant

Mobil: 936 97 330

roar.olafsen@momentum.nu

Ben amputerat

Inåt landet

Liv Karin Søstuen

Liv Karin Søstuen

Administrativ sekreterare

Mobil: 470 21 094

info@momentum.nu

Släktingar

Inåt landet

Protokoll från styrelsemöten i huvudstyrelsen:

postadress

MOMENTUM –

FÖRENING AV AMPUTER, DYSMELISTER OCH ORTOS ANVÄNDARE

PO Box 49 Skøyen
0212 Oslo

Ring oss

+47 400 04 360

E-post:

info@momentum.nu